Mecz niewykorzystanych szans !!!

Piast II Wołowice 1:0 KS TYNIEC

Skład:

Kantorowicz - Męzik, D.Piekarz, Kliś, Florek - Gądkowski, Szyc, Kot, Sośnicki, Jurgała - G.Chmiołek

Ławka rezerwowych:

W.Chmiołek, M.Piekarz, Dusik, Pawlicki

W sobotnie popołudnie udaliśmy się do Wołowic na mecz z tamtejszymi rezerwami Piasta.

Pierwszą połowę spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze po zamieszaniu w polu karnym do piłki doszedł napastnik Piasta, ale uderzenie z kilku metrów obronił bramkarz Tyńca. Z biegiem czasu to goście przejęli inicjatywę a najlepszą okazję po uruchomieniu z prawej strony miał Jurgała. Niestety jego silny strzał po rękach wylądował na spojeniu i piłka opuściła plac gry. W 30 minucie padła jedyna bramka w tym spotkaniu. Po jednej z kontr piłkę przed polem karnym przejął piłkarz gospodarzy i pięknym strzałem w samo okienko dał swojej drużynie prowadzenie. Tyniec jeszcze w końcówce miał swoje szanse ale strzały Męzika i G.Chmiołka padły łupem bramkarza.

Drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszych piłkarzy, którzy co akcja stwarzali sobie sytuacje strzeleckie lecz w większości były to strzały niecelne. Ostatnie 10 minut Tyniec grał z przewagą dwóch zawodników gdy najpierw drugą żółtą w konsekwencji czerwona za faul dostał jeden z obrońców i parę minut później bezpośrednią czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał kolejny piłkarz Piasta. Tyniec zepchnął rywali do obrony lecz po jednym z wyprowadzonych kontrataków gospodarze mieli rzut wolny z 20m i tylko świetna interwencja Kantorowicza zapobiegła utraty kolejnej bramki. Tyniec mógł a raczej powinien zdobyć przynajmniej 1 bramkę ale w sytuacji sam na sam Chmiołek strzelił wprost w bramkarza.

I tak marzenia o 3pkt. trzeba odłożyć do następnej kolejki gdzie zmierzymy się na wyjeździe z Wiślanem II Jaśkowice.